Çeşme İç Mimarlık

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Çeşme İç Mimarlık

Sanat ve mühendislik anlayışı gerektiren, çok yönlü bir meslek olan iç mimarlık; büyüklüğü, konumu, bir alanda gerçekleşen faaliyet türü ve çevrenin görünümü için, bir mekânın başarısını gösterir. Tasarımcı burada; bir mekânı işlevsel hale getirirken, aynı zamanda estetik çekiciliğini de en üst seviyeye çıkarır.

Çeşme İç Mimarlık

Sanat ve mühendislik anlayışı gerektiren, çok yönlü bir meslek olan iç mimarlık; büyüklüğü, konumu, bir alanda gerçekleşen faaliyet türü ve çevrenin görünümü için, bir mekânın başarısını gösterir. Tasarımcı burada; bir mekânı işlevsel hale getirirken, aynı zamanda estetik çekiciliğini de en üst seviyeye çıkarır.

İç Tasarım ve İç Mimari Neden Önemlidir?

İster çalışma alanınız olsun ister eviniz olsun her iki alanda da estetik ve işlevsellik ön plana çıkar. Bulunduğunuz ortamlar sizi endişe ve strese sokabilir. Bu yüzden çalışma alanlarınızda müşterileri çekecek, ev hayatınızda rahat ve huzurlu olabileceğiniz alanlar oluşturmak önemlidir.

  • İyi tasarlanmış bir ev ya da ofis, sakinlerine rahatlık ve güzellik ve daha rahat hareket alanı sağlar.
  • Kötü tasarlanan bir ev ya da ofiste stres ve endişe her zaman ön plana çıkar.
  • Kullanılan malzemeler, doğal ışık, renk ve dokular, boşlukların nasıl hissettiğinizde önemli bir rolü bulunur.

Kat planlarından, mekânınızın nasıl görüneceğine dair fikir edinmek zor olabilir. Ancak iç tasarım süreci boyunca mimarlar ve tasarımcılar; ihtiyaçlara uygun özelleştirilmiş bir tasarım oluşturarak, mekânlarınızı daha yaşanabilir hale getirir.

İç Tasarım ve İç Mimari Arasında Neden Fark Vardır?

Birçok kişi iç tasarım ve iç mimari arasındaki farkı bilmeyebilir. Dekoratör olarak da adlandırılan iç tasarımcılar; oturma odası, mutfak, yatak odaları gibi alanların, görünüm ve sunacağı hissi tasarlayan kişilerdir. Çoğunlukla mobilya ve renk gibi tasarımın bir yönünde uzmanlaşırlar. Estetik yönden de katacaklarını hesaplarlar.

Bir iç mimar ise; bir binanın düzenini, içten dışa doğru tasarımını planlar. İnşaat ve mimarinin tüm yönleri hakkında bir anlayışları olurken; trafik düzeni, enerji verimliliği, malzeme seçimi, imar kodları gibi birçok konuyu dikkate almak zorundadırlar.

Çeşme iç mimarlık ofisimizin çalışanları, yaşam alanlarınızdaki objelerin; estetik, pratiklik ve konfor açısından nasıl bir araya geleceğine odaklanır. İç mimarlarımız ise binanın dış cephesi ve çevresi üzerinde çalışarak bulunduğunuz çevrenin de nasıl olacağı konusunda planlama yapar.

İç Mimarlar Hayatınıza Ne Katar?

İç mimar; endüstriyelden minimaliste kadar geniş bir stil yelpazesine sahiptir. Birçok kişi iç mimarların boya renkleri ve mobilya seçimi gibi, sınırlı işler yaptığını düşünse de gerçekte harika görünen ve iyi işleyen alanlar yaratmak için, uzmanlıklarının kullanan yetenekli profesyonellerdir.

  • Modern, postmodern, geleneksel, minimalist, dekonstrüktivisit gibi bir ortamda kullanılabilecek birçok mimari türünü projelerinde kullanabilirler.
  • Konut tasarımı, ticari tasarım, endüstriyel tasarım, mobilya tasarımı ve grafik tasarım gibi birçok alt alanı kullanabilirler.
  • İhtiyacınız ve beklentiniz doğrultusunda ölçümler yaparak, fikirleri kâğıt üzerine çizebilir ya da müşterilere kendilerine çekici gelen alan örnekleri gösterebilirler.

Çeşme iç mimarlık ofisimiz ile iyi işleyen ve içinde olmanın iyi hissettirdiği ortamlar yaratmak için hizmet veriyoruz.  İhtiyaçlarınızı belirlemek ve estetik tercihlerinizi de ön plana çıkarak, ihtiyacınız olan tasarımı profesyonel uzmanlarımız ile https://movemimarlik.com.tr/ sitemizi ziyaret ederek görebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.