Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

  • Anasayfa
  • /
  • Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çatı katlarına uygulanan iç mimarlık tasarımları ayrıcalığın nişanesidir. Çatı katları kendine özgün bir ambiyans taşımaktadır. Hemen hemen Ankara'da bulunan bütün binaların çatıları olmasına rağmen birçok binasının çatısı atıl durumdadır. Genellikle çatılan kullanılmamakta birlikte gereksiz eşyaların depolanması için önemsiz bir yer gibi görülmektedir. Oysa iç mimari dokunuşlarla atıl durumda bulunan çatı katlarının dahi çok özel yaşam alanlarına dönüşmesi mümkündür. Özellikle gökyüzüne yakın olmayı seven gece yatarken yıldızları seyretmek isteyen için ayrıcalıklı bir ortam oluşturulabilir. Bu alanı birçok farklı odaya çevirme şansınız bulunmaktadır. Binanızın en üst katında bulunan çatının uygun işlemler seçilerek yaşam alanına dönüştürülebilmesi ile beraber evinizde bulamayacağınız şıklıkta bir ortam oluşturabilirsiniz. Ve bu sayede asla çıkmak istemeyeceğiniz hoş vakit geçirebileceğiniz mükemmel bir ortama sahip olmuş olabilirsiniz.

Çatı Katı Dekorasyon Önerileri

Eğer bir çatı katına sahipseniz bu alanın iç mimarlık uygulamaları ile ciddi manada bambaşka bir alana dönüştürülebilmesi mümkündür. Move mimarlık birçok villa ve müstakil evde gerçekleştirmiş olduğu çatı katı projeleri ile asla içerisinden çıkılmak istenmeyen ortamları müşterilerine sunmuştur. Çatı katınız eğer yeteri genişlikteyse en çok zaman geçireceğiniz alanlardan biri olan salonu çatı katına taşıyabilirsiniz. Güzel dekorlar ve açacağınız pencereler ile ferah ve dekoratif bir alan oluşturarak hem yeni bir oda sahibi olabilirsiniz hem de diğer odalarınıza çok daha farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Özellikle üçgen kısımlar boy hizasından itibaren komple dolapla kapatılarak daha kullanışlı alanlara dönüştürülebilir.

Çatı Katı Dizaynı Nasıl Olmalı

Çatı katları genellikle belli bir ölçüye sahip yerler değildir. Orta kısımlardaki yükseklik 2 buçuk 3 metreyi bulsa da kenarlara yaklaşıldıkça yükseklik azalmaktadır. Bu nedenle kenar kısımları yaşam alanı olarak kullanmak oldukça zordur. Ancak çatı katlarında iç mimarlık uygulamaları her alanı faydalı bir işlem için kullanılmasını istemektedir. Bu kapsamda bakıldığında çatı katındaki bütün alanlar faydalı yerler olarak kullanılabilir. Bu alanlar eşyalarınızı koyabileceğiniz ardiyeler, kıyafet dolapları, ayakkabı dolapları bir gün kütüphane ve benzeri alanlar olarak kullanılabilir. Çatı Katı büyüklüğü ve gereksinimleriniz göz önünde bulundurularak yatak odası salon ve istediğiniz herhangi bir odaya da çalışma alanı olarak kullanılabilir. Aynı zamanda tesisatlarının döşenmesi ile çatı katları banyo ve tuvalet olarak da kullanılabilir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.