Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Anasayfa
  • /
  • Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açık balkonlarda oturmak zor oluyor. Mobilyalar tozlanırken kış şartlarında balkonda mobilya bırakmak dahi mümkün olmuyor.

Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açık balkonlarda oturmak zor oluyor. Mobilyalar tozlanırken kış şartlarında balkonda mobilya bırakmak dahi mümkün olmuyor. Son derece estetik görünümleri ve fonksiyonel sistemler ile cam balkon çeşitleri ortamın hava şartlarından etkilenmemesini sağlıyor. Farklı hava koşullarında dahi rahatlıkla kullanılabilecek, aynı zamanda ses izolasyonu sağlayacak olan bu ortamlarda rahatlıkla oturulabilir, çamaşır kurutulabilir ve minimal bir bahçeye dönüştürülebilir. Milimetrik ölçüler ile hazırlanılması gereken bu ortamlarda firma seçimi çok önemlidir. Şayet ölçü düzgün alınmazsa camlar da tam oturmayacağından dolayı bu alanda sıkıntı meydana gelecektir. Ayrıca malzeme kalitesi ve uzun vadede kullanılması da çok önemli olmaktadır.

Cam Balkon Seçimi

Cam balkon konusunda önemli olan konulardan bir tanesi kalınlıktır. Cam balkonların işlevsel özelliğe sahip olması için uygun olan kalınlıkta tercih edilmesi gerekiyor. Cam balkon yapılacak alan ne kadar yüksek ise cam kalınlığı da bu yüksekliğe göre belirlenmelidir. 240 cm kadar olan balkonlarda pek çok firma tarafından cam kalınlığı 8 cm olacak şekilde kullanılmaktadır. Şayet balkon 240 cm üzerinde ise bu durumda da 10 mm cam kalınlığı tercih edilmektedir. Cam kalınlığının doğru seçilmesi durumunda cam balkonlar da uzun ömürlü olacaktır. Kalınlığı doğru olan camlarda yükseklik sebebi ile esneme riski de azalmış olacaktır. Dış etkenlere maruz kalarak esneme özelliği gösteren camlar güvenli değildir.

Cam Balkonda Olması Gereken Özellikler

Kalınlığın yanı sıra cam balkon sistemlerinde bulunan rulman sayıları da önem arz etmektedir. Camların kanat kısımlarında hareket kabiliyeti sağlayan tekerlek ve rulmanlar bulunmaktadır. Güvenli bir cam balkonda altta 2, üstte de 2 olmak üzere toplamda 4 adet tekerin bulunması gerekmektedir. Tekerlerde çift rulman bulunmalıdır. Bu hesaba göre toplamda 8 rulman olması gerekiyor. Bunun dışında rulmanların paslanmaz malzemeden imal edilip edilmediğine de bakılmalıdır. Ayrıca cam balkon yapan firmaların kullandığı malzeme kalitesi de çok önemlidir. Yalnızca ürün tercih ederken fiyata bakmak doğru olmayacaktır. Balkonların farklı olumsuz koşullara karşı açık olan mekanlar olduğu bilindiğinden dolayı bu sistemlerin kusursuz olarak tasarlanması gerekiyor.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.