Burçlara Göre Dekorasyonda Renk Tercihleri

  • Anasayfa
  • /
  • Burçlara Göre Dekorasyonda Renk Tercihleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Burçlara Göre Dekorasyonda Renk Tercihleri

Renkler, fark etmesek de hayatımızda büyük önem taşır. Farkında olmasak bile bazı renklere evimizde, odamızda ve iş yerimizde daha çok yer veririz. Kişiliğimizi, duygularımız ve iç dürtülerimizi temsil eden renkler kullanmak isteriz.

Burçlara göre dekorasyonda renk tercihleri çoğu kişinin merak ettiği ve karar mekanizmasını etkilediği bir gerçektir. Renkler, fark etmesek de hayatımızda büyük önem taşır. Farkında olmasak bile bazı renklere evimizde, odamızda ve iş yerimizde daha çok yer veririz. Kişiliğimizi, duygularımız ve iç dürtülerimizi temsil eden renkler kullanmak isteriz. 
 
Burcunuz ve renk psikolojisi hakkında bilgi edinmek ve bazı renklere neden daha fazla yöneldiğinizi anlamak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.
 

Kova (20 Ocak- 18 Şubat)

 
Kova burçları, genelde geleneksel kurallara bağlı kalmayan insanlar olarak bilinirler. Alışılmışın dışında ve ilham veren renklere daha çok ilgi duydukları görülür. Yaratıcılığı sınır tanımayan ve yeni şeyler denemekten korkmayan kova burçları, turkuaz gibi alışılmışın dışında renkleri daha çok kullanırlar. 
 

Balık (19 Şubat-20 Mart)

 
Balık burçları, genelde duygularıyla hareket eden insanlardır. Lavanta rengi ve yeşil, balık burçlarının hayatlarında sıkça kullandıkları renkler arasındadır. Yeşilin açık tonları, şifa ve yeni başlangıçları akla getirirken lavanta rengi; hassaslık ve kırılganlık hissini yansıtır. 
 

Koç (21 Mart- 19 Nisan)

 
Kırmızı, güçlü bir renk olması sebebiyle koçların en çok tercih ettiği renkler arasındadır. Enerjileri yüksek olan ve tutkularıyla herkesi kendine hayran bırakan koç burçları, sarı ve turuncu rengine de gündelik yaşamlarında sıkça yer verirler. 
 

Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

 
Boğa burçları, genelde toprak tonlarıyla ilişkilendirilirler. Bunun yanı sıra günlük hayatlarına doğadan renkler kattıkları da sık sık görülür. Pembe, pastel yeşil tonları ve turkuaz bu renklerden bazılarıdır.
 

İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

 
İkizler çoğu zaman sarı renkle ilişkilendirilseler de bazen nötr tonlara da yer vermeleri gerekli dengeyi yakalamalarına yardımcı olur.
 

Yengeç (21 Haziran- 22 Temmuz)

 
Yengeçler, sevdiklerine ve çevresindekilere karşı duyduğu güvenden ve evde hissettirme dürtüsünden dolayı çoğu zaman açık ve daha soğuk tonlara yönelirler. Gümüş tonları, açık mavi ve lacivert bunlardan bazılarıdır. 
 

Aslan (23 Temmuz- 22 Ağustos)

 
Dominant kişiliği ve baskınlık içgüdüsüyle tanınan aslanlar, tahmin edildiği üzere cesur renklere yönelirler. Sarı, turuncu ve altın tonları bu renklerin başında gelir.
 

Başak (23 Ağustos- 22 Eylül)

 
Gösterişli renkler ve konseptlerden hazzetmeyen başaklar yeşil ve kahverengi tonlarını sıkça tercih etmektedir.
 

Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

 
İdealist yönü ağır basan teraziler, gösterişli ve sofistike renklere daha yatkındırlar. Lavanta tonları, krem ve pembe en çok tercih ettikleri renklerden bazılarıdır.
 

Akrep (23 Ekim- 21 Kasım)

 
Tutkuyu hayatının merkezi yapmış akrepler için koyu renkler ideal olacaktır. Kestane rengi ve koyu kırmızı tonlarına günlük yaşamlarında sıkça yer verdikleri görülür. 
 

Yay (22 Kasım- 21 Aralık)

 
Realist olmalarıyla bilinen yayların akılcı kişiliklerine en uygun renkler; lacivert, mavi ve koyu yeşillerdir.
 

Oğlak (22 Aralık- 19 Ocak)

 
Uyum ve denge seven oğlaklar için nötr renkler vazgeçilmeler arasındadır. Beyaz, gri, siyah kahverengi ve fildişi bunlardan bazılarıdır.
 
Burçlara göre dekorasyonda renk tercihleri, bazı renklere iç dürtülerimizden kaynaklı daha çok çekim duyduğumuzu gösteriyor. Daha yakın hissettiğimiz renklere ise hayatımızda daha fazla yer veriyor ve bu renkleri giyimimizden iç mekân dekorasyonuna kadar hayatımızın pek çok alanına uyguluyoruz. 

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.