Beton Zeminli Mutfaklar: Sürdürülebilir ve Dayanıklı Bir Trend!

  • Anasayfa
  • /
  • Beton Zeminli Mutfaklar: Sürdürülebilir ve Dayanıklı Bir Trend!
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Beton Zeminli Mutfaklar: Sürdürülebilir ve Dayanıklı Bir Trend!

Mutfak zemini seçimi günümüzde oldukça önemli bir tartışma konusu. Mutfak zemin üzerinde gün boyunca çok fazla işlem yürüyor ve çocuklar ile evcil hayvanların bulunduğu bir evde, dökülmelerde, kirlenmelerde ve birkaç küçük parçalanmış lekenin hepsi çok yaygın bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Mutfağınızın zeminini korumak, zaman zaman mutlak bir zorluk olabilir ve ne kadar parlak olursa, o kadar zorlaşır. Böyle bir senaryoda, beton bize hoş bir alternatif sunar. Beton zeminler hem işlevsel hem de estetik açıdan birçok avantaj sunar ve en iyi kısmı, beton zeminlerin artık 'steril' veya soğuk olarak kabul edilmemesidir. Bir olağanüstü çaba sayesinde endüstriyel stil mutfaklar maliyetli iç mekanlarda ve daha ilgi, beton şimdi moda bir seçim haline gelmiştir!

Mutfağınıza yeni bir mutfağın tasarım aşamasında hala kolayca beton yüzey katın. Görev, mevcut mutfak zemini somut parlaklık ile değiştirmek isteyenler için daha zorlu bir karar alıyor. Burada, aşağıdaki beton kaideyi bulmak için üstteki ek tabakaları sıyırmanız gerekir ve daha sonra istenen görünümü elde etmek için doğru yüzeye ek olarak başka bir ek tabaka ekleyebilirsiniz. Her iki durumda da, dayanıklı, sürdürülebilir, uygun fiyatlı ve 'cool' bir mutfak tabanınız olacak. İşte beton zeminlerin güzelliğini sergileyen muhteşem mutfaklar

 

BETON ZEMİNLİ MODERN MUTFAKLAR

Modern bir mutfak fikri ve kaba bir beton zeminin görünüşte geleneksel nosyonu her şeyin yüzeyinde görünebilir. Ancak mat görünümlü beton zeminler bile, doğru yapıldığında çağdaş bir mutfağın cilalı estetiğiyle güzel bir uyum sağlar. Parlak parıltı ile daha cilalı bir yüzey, donuk beton zeminlerden daha fazla bir dokunuşa mal olacak. Ancak mutfağa daha parlak ve ferah bir görsel çekicilik katmak isteyenler için ekstra tüyolar.

Mutfağın iç ve dış mekânlar arasındaki geçiş bölgesi olarak giderek daha fazla hareket ettiği modern evlerde, beton zemin makul bir seçim yapmaktadır. İç mekanı verandaya görsel olarak bağlayabilir, doğrudan güneş ışığı ile birlikte elementlerin testine dayanabilir ve aynı zamanda oldukça ekonomiktir. Gerçekten de mükemmel bir mutfak zemini!

ENDÜSTRİYEL ESTETİK

Beton zeminlerin ve endüstriyel mutfak alanlarının tasarım cenneti yapılan bir eşleşme olduğu söylenemez. Eğer varsa tuğla duvarlar maruz senin endüstriyel mutfakta, kanal boruları ve ahşap raflar, daha sonra beton zeminler görünümünü tamamlamak için harika bir yoldur. Getirdikleri dokusal kontrastın yanı sıra, bu zeminler aynı zamanda gün boyunca ısı depolar ve güneş battıktan sonra yavaşça serbest bırakır. Bu, evin pasif ısıtılmasına ve soğutulmasına yardımcı olur ve elektrik faturanızı da düşürür. Tabii ki, bu alana bir ya da iki halı ilave etmek, sert beton zeminleri daha güvenli hale getirir ve ayrıca görsel sıcaklık verir!

EKONOMİK VE ÇOK YÖNLÜ

Aradığın yüzeye bağlı olarak, beton bir zemini parlatmak her bir ayak için 2 ila 9 dolar arasında bir yere mal olacak ve ahşap, terrazzo veya taş döşemeyle karşılaştırdığınızda mutfak yapım maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltacaktır. Ekonomisinin ötesinde, beton zeminlerin bakımı ve temizliği inanılmaz derecede kolaydır. Arada bir kirleri kolayca temizleyin ve gitmeniz iyi olur! Beton aynı zamanda, mutfak zeminlerinde kullanılan çoğu malzemeden çok daha dayanıklıdır ve yıllar boyunca size iyi hizmet etmelidir.

KENDİ TARZINI YARAT

Beton zeminin mutfağınızın tarzını sınırlamasına izin vermeyin. Endüstriyel, çağdaş ve minimal burada tek seçenek değil! Renk ve kişilik dolu eklektik mutfaklar beton döşemeyle daha da çarpıcı görünüyor. Lehçe türüne bağlı olarak, geleneksel, plaj tarzı ve rustik mutfak alanları da somut iyiliğe ev sahipliği yapabilir. Açık plan yaşamayı barındıran en modern evlerde, tamamen sizden sonra beton bir zemine geçebilirsiniz.

MUTFAK ZEMİNİ İÇİN KİME DANIŞILIR?

Doğru mutfak zemini seçiminde engin tecrübesinden yararlanmak için Move Mimarlık’a danışabilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.