Beton Tavanlı Çağdaş Oda Tasarımları

  • Anasayfa
  • /
  • Beton Tavanlı Çağdaş Oda Tasarımları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Beton Tavanlı Çağdaş Oda Tasarımları

BETON TAVANLI ÇAĞDAŞ ODA TASARIMLARI

Beton görünümlü tavan tasarımları günümüzde oldukça yaygın bir hal aldı. Çok yönlü, güçlü, dayanıklı ve temel bir bileşenidir kentsel peyzaj, beton hemen hemen hepimizin çevresinde bulunabilir. Tabii ki, sıva, taş, ahşap veya stoik varlığını örtmek için kullanılan herhangi bir malzemenin altındaki kaba, cilasız beton tabakasını ortaya çıkarmadan önce genellikle biraz kazmamız gerekir. Bazı nedenlerden dolayı, çoğu insan basitçe bitirmek için somut düşkün değildir. Belki de çok kişisel olmayan, soğuk ve ilgisiz hissediyor. Belki de hala bitmesi gereken bitmemiş bir binanın görüntüsü ile ilişkilidir. Belki de basitçe hepimiz daha sıcak, daha davetkar bitirmeler tercih ediyoruz!

Ancak maruz kalan beton, son birkaç yılda küçük bir geri dönüş yapmıştır. Endüstriyel stil ve tasarıma duyduğu yeni aşk sayesinde paketi yönlendiren tuğla duvarlar, büyük cam pencereler ve parlak metalik olmasına rağmen, beton hala kendisi için oldukça güvenli bir yer buldu. Daha fazla ev sahibi, oturma odasında, yatak odalarında ve yemek odalarında maruz kalan beton kaplamayı kucaklamak için isteklidir. Ancak bu genellikle beton zemin şeklinde gelir. Bugün beton tavana biraz ışık tuttuğumuzda tamamen zıt bir yöne bakıyoruz.

BETON GÖRÜNÜMLÜ TAVAN TASARIMLARI

MODERN ESTETİK İLE KARIŞTIRMA

Açığa çıkan bir beton tavanın urbane ve cilalı şema içine dahil edilmesi, düşündüğünüzden daha kolaydır. Yeni başlayanlar için, mutlaka ham ve sert bir bitirmek için tercih gerekmez. Beton tavan için cilalı ve pürüzsüz bir yüzey, aşağıdaki küratörlü oturma odası veya mutfakla kolayca karışmasını sağlar ve ayrıca iç mekanın hafif ve havadar çekiciliğine katkıda bulunur. Elbette, modern bir endüstriyel yaşam alanı oluşturmak için beton tavanı her zaman açık beton duvarlar ve koyu metalik yüzeylerle birleştirebilirsiniz .

Alternatif bir rota, sıcaklığı ve daha fazla dokusal kontrastı kullanarak ahşap aksan parçalarını eklerken zemin için beyaz kullanarak odanın mümkün olduğunca nötr kalmasını sağlamaktır. Bu aynı zamanda steril ve kişisel olmayan bir alan izlenimi yaratmadan gözü beton tavana doğru çeker.

KENTSEL DAİRE İÇİN

Yenilenmiş endüstriyel çatılarda ve endüstriyel bir dokunuşa sahip yenilenmiş dairelerde beton tavan neredeyse zahmetsizce oturmaktadır. Daha modern dairelerde, brüt beton kullanıldığında daha dikkatli olunması gerekmektedir. Betonun bitişi ne kadar az olursa, iç mekanın hissetmesi o kadar az moderndir. Bu gibi alanlarda daha eklektik, perişan şık veya hatta modern-endüstriyel bir dekorasyon stili benimsemenin en iyi nedeni budur.

Ayrıca, bu odaların içinde bol miktarda doğal ışık veya en azından çok katmanlı bir yaklaşım olduğundan emin olun. Karanlık alanlar ve azaltılmış aydınlatma, bir odanın içindeki havayı beton tavan ile sönümleyerek yorgun ve kirli bir görsel çekicilik sağlar. Işıltılı metalikler ve yansıtılmış yüzeyler de oldukça kullanışlı.

Endüstriyel Bir İfade

Modernden daha endüstriyel olan bir estetiğe geçmek ister misiniz? Sonra stilin diğer zımba elemanlarını beton ile birlikte getirin. Güzel, açık tuğla duvarlar çok yıllık bir etkidir ve beton tavan ve açık kanal boruları ile birleştiğinde daha da harika görünürler. Tom Dixon Beat ve Melt kolye gibi aydınlatma armatürleri bu stile vurgu yapar, ancak çağdaş bir incelik ipucu ile. Sürgülü ahır kapıları , zekice yerleştirilmiş ray aydınlatması ve metal ve ahşap dekoru görünümü tamamlıyor!

DUVAR TASARIMLARI KİME YAPTIRILIR?

Duvar tasarımları konusunda eğer profesyonel bir ekiple çalışmak istiyorsanız Move Mimarlık’tan hemen şimdi randevu alınız!

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.