Banyonuzu Baştan Yaratacak Dekorasyon Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Banyonuzu Baştan Yaratacak Dekorasyon Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Banyonuzu Baştan Yaratacak Dekorasyon Fikirleri

Banyonuzu Baştan Yaratacak Dekorasyon Fikirleri; iç mimar hizmetlerine başvuran pek çok kişi banyolarının dar ya da görünüm açısından hoş olmadığını belirtmektedir. Her ne kadar genelde tasarım konusunda banyoların önem sırasında en alt sırada olduğunu düşünsek de tam tersi, banyolar bir evin tasarımında en önemli alanlardan biridir. Birkaç küçük dokunuşla bile banyonuzun tasarımını baştan aşağı değiştirebilirsiniz.

Başlangıç Noktası: Tarzınızı Seçin

Banyonuzun çirkin görüntüsünden kurtulmadan önce kafanızda bir konseptin olmasında fayda var. Biraz o tarzdan biraz bu tarzdan almak her zaman her banyoda hoş durmayabiliyor. Tüm tarzların kendine özgü bir atmosferi vardır. Eğer daha modern bir tarzda ilerlemek isterseniz iç mimar taleplerinizde pastel ve sade renkler kullanabilir, geometrik desenlere yer verebilir ve küçük dekoratif koku ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Daha zarif detaylardan hoşlanıyorsanız country, ben klasikçiyim diyorsanız koyu ve canlı renklerin birlikte olduğu nispeten daha karışık, aynı zamanda gösterişli bir tasarımı da düşünebilirsiniz. Eğer tasarım da hoş olsun ama pratiklik benim için daha önemli diyenlerdenseniz spor bir tarz kullanabilirsiniz.

Her ne kadar banyo duvarlarının karo denen fayanslardan olmasına alışmış olsak da iç mimar hizmetlerinden yararlanırken bir farklılık yapıp sudan etkilenmeyen duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Dilerseniz sadece lavabonun olduğu kısımda bir farklılık yaratabilir ya da duşa kabinin iç kısmında farklı bir hava yaratabilirsiniz. Son zamanlarda daha fazla tercih edilen duvar kağıtlarında son zamanlarda modern desenler revaçta.

Banyo Sorunları İçin Çözüm Önerileri

Günümüzde banyoların en büyük sorunu havalandırma demirlerinin veya boruların soyulmuş boyaları ve çirkin görüntüleridir. Bu sorunu bir tüp sprey boyayla çözerek banyonuzdaki en büyük sorunu kökten çözebilirsiniz. Banyo dolapları da banyonun en dikkat çekici unsurudur. iç mimar hizmetinden yararlanan dar banyolu kişiler genelde klozet üstü dolap sisteminden yararlanmaktadır. Eğer siz de küçük bir banyoya sahipseniz ölü alanları da değerlendirmeli, yuvarlak hatlı köşesiz ürünler kullanmalısınız. Yuvarlak hatlı ürünler hem banyonuza farklı bir hava katacak hem de daha geniş bir görüntü sunacaktır.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.