Banyonuz İçin Seramik Fayans Seçimi ve Bakımı

  • Anasayfa
  • /
  • Banyonuz İçin Seramik Fayans Seçimi ve Bakımı
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Banyonuz İçin Seramik Fayans Seçimi ve Bakımı

BANYONUZ İÇİN SERAMİK FAYANS SEÇİMİ VE BAKIMI

Yazımızda ebeveyn banyosu tasarımı ve çocuk banyosu tasarımına kadar her şey için doğru banyo döşemesini seçmek için verdiğim 3 ipucu ile seçeneklerinizi daraltmanın kolay yollarını öğrenin.

Son zamanlarda banyo fayansı seçiminde teorik bilgilerime değil, kulaklarıma uydum. Çocuk banyolarını yenileme sürecinin tam ortasındayız ve aynı zamanda üç banyosunu da tamamen yenileyen teyzeme yardım ediyorum.

Son 6 ayda biri kendi evim, üçü de halamın evi için olmak üzere fayans seçtim. Bu, son birkaç ayda 4 defa banyo için fayans seçtiğim anlamına geliyor... Banyonuzla ve tasarımıyla mücadele etmeye karar verirseniz size yardımcı olacağını umduğum mükemmel karoyu seçmek için 3 ipucu buldum.

İŞTE SİZE DOĞRU BANYO DÖŞEMESİ SEÇİMİ İÇİN 3 İPUCUM

1. ÖNCE KİREMİTLERİ OLMALI

Genellikle bir banyo tadilatına başladığımızda, tasarımımızda yer almayı hayal ettiğimiz bir karo vardır. Bazen çok özel ya da benzersiz bir vurgu taşı olabildiği gibi bazen de beyaz metro taşından yana olabilir seçiminiz. Bu, ne istediğinizi bilmek kadar basittir. Her iki durumda da, hayalinizdeki o döşemeyi alın ve banyo tasarımınız için seçeceğiniz diğer döşemenin başlangıç ??noktası olarak kullanın.

2. EN FAZLA 3 FARKLI DÖŞEMEDE TUTMAYA ÇALIŞIN

İlk tercihinizi bir başlangıç ??noktası olarak alarak, tasarımınıza dahil edeceğiniz diğer karoların kararlarını almak için kullanın. Sahip olmanız gereken gerçekten eşsiz bir renk veya desense ve tasarımınızın odak noktası olacaksa, vurgulu fayanslarınızda kullanmak için daha ince renkler seçin. Bununla birlikte, ilk tercihiniz gerçekten sade ise (beyaz metro fayansı gibi), onu değiştirmek ve ilgi eklemek için renkli bir vurgulu karo veya hatta daha küçük ölçekli bir beyaz karo ile daha alakalı bir öğe eklemek isteyebilirsiniz.

Genellikle bir zemini, duş / küvetin çevresi için bir duvar karosunu veya hatta banyonuzdaki tüm duvarları ve odak noktası olarak kullanılacak bir vurgu döşemesini seçersiniz. Bu sadece bir rehberdir. Kuralları biraz kırmaktan korkmayın.

3. BAKIMI DİKKATE ALIN

Temizlemeyi sevmiyorum. Özellikle küvet ve duşu temizlemekten hoşlanmıyorum, bu yüzden bu çok ıslak alanlar için fayans seçerken muhtemelen neredeyse hiç bakım gerektirmedikleri için porselen veya seramik karo tercihinde bulunuyorum. (Mühürlenmeleri gerekip gerekmediğini iki kez kontrol etmek faydalı olacaktır.) Doğal taştan yapılmış fayans daha fazla bakım gerektiriyor ve mühürlenmesi gerekiyor. Bunlar kesinlikle daha fazla dökülürler, bu yüzden kirlenmeye ve daha fazla tutmaya meyillidirler. Taşla doku eklemek istiyorsanız, zeminde veya daha az ıslak bir alanda kullanmak iyi bir fikir olabilir. Son olarak, cam karo çok güzel bir tercih olabilir ancak süper kaygan olduğu için yerde kullanmak doğru olmaz.

Ebeveyn banyosu tasarımı ve daha fazlası için lütfen Move Mimarlık ile iletişime geçin!

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.