Bahçeye Bağlı Mutfak Önerileri

  • Anasayfa
  • /
  • Bahçeye Bağlı Mutfak Önerileri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Bahçeye Bağlı Mutfak Önerileri

BAHÇEYE BAĞLI MUTFAK ÖNERİLERİ

Mutfak tasarımları günümüzde pek çok farklı özelliğe sahip. Mutfaklar çok çeşitli şekil ve boyutlarda gelir ve her ev mutfak tasarımı söz konusu olduğunda benzersiz bir şey getirir. Ancak giderek daha fazla modern mutfaklar yemek hazırlamak ve hizmet etmek için alanlardan çok daha fazlası haline geliyor. Mutfağa bağlanan açık yaşam planı ve yemek norm haline gelmeye başlayan mutfak, artık arkadaşların ve ailenin buluştuğu, karşıladığı ve her günün başında ve sonunda paylaştığı bir yer. Bu, iç mekandaki dış mekanı ağırlarken, birkaç kişiden daha fazlasını barındırabilecek bir sosyal bölgeye genişletiliyor! Bu doğru; Dışarıda arka bahçe, veranda veya güverte ile bağlantılı mutfaktan bahsediyoruz.

Arka bahçe veya bahçe ile bağlı mutfak artık sürpriz bir ektir. Aslında, yaşlanma ve klasik evlere arka uzantıları ve eklemeler onları her zamankinden daha popüler hale getiriyor. Bazıları yanlarında oturma odası temasını benimseme eğilimindeyken, diğerleri kendilerine ait bir havaya ve çekiciliğe sahiptir. Stiliniz ve tema seçiminiz ne olursa olsun, dışarıdaki dünyayla iç içe olan mükemmel mutfak, işlevi fonksiyonlarla harmanlayan mutfaktır. Bir tasarıma katılmadan önce bu ilk fikirleri gözden geçirin.

MUTFAK TASARIMLARI İÇİN YENİLİKÇİ FİKİRLER

YENİ TREND: MÜKEMMEL AİLE BÖLGESİ

Daha önce konuştuğumuz gibi, arka bahçe, havuz güvertesi veya diğer dış mekanlarla bağlantılı sosyal mutfakların yaratılması çok kolaydır. Buradaki ana fikir, renk, doku veya kaplama malzemesi olarak gelebilecek bazı ortak unsurları kullanarak içteki mutfak ile dış güverte arasında görsel bağlantı oluşturmaktır. Bu tercih ettiğiniz bir tarz değilse, o zaman zıt yaklaşımı deneyin ve malzemeyi mutfak ve içindeki yemek alanı ile dış güverte arasında net bir sınır oluşturacak şekilde değiştirin. Mutfak katı daha sert malzemeden yapılmış ise genellikle açık güverte için kullanılan ahşaptır.

SINIRLI ALANLA ÇALIŞMA

Küçük mutfak durumunda, onu dış dünyaya açmak, ayara başka bir boyut katmaktan çok daha fazlasını yapar. Bahçe veya güverte, daha büyük bir görsel çekiciliği verirken küçük mutfağa bol miktarda yeşillik getiriyor. Buna küçük mutfağa neşeli bir makyaj sağlayan ek doğal ışık seli ekleyin ve kat planındaki basit bir değişikliğin eski mutfağa yepyeni bir görünüm getirmesinin nasıl mümkün olacağını fark edeceksiniz. Açık planın sonunda veya katlanabilir cam kapıların bulunduğu güvertenin hemen yanında bulunan köşe mutfak; İki dünyayı birleştirmenin faydaları çoktur.

GENİŞ IŞIK İLE MODERN MUTFAKLAR

Mevcut mutfağınızı dış dünyaya nasıl açabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? Geniş bir teras veya bahçenin yararı olmadan kentsel bir ortamda sıkışmış olanlar, aydınlık ve tazeliğin getirilmesi için mutfak tezgahının üstündeki uzun pencereyi kullanabilir. Arkada mutfak bulunan daha geniş evlerde, sürgülü cam kapılar, katlanabilir kapılar ve bir dizi cam pencere hile yapıyor. Küçük bir yemek alanı, rahat bir pencere koltuğu veya köşedeki bir kanepe bile hayalinizdeki mutfağı kolaylıkla tamamlayabilir.

MUTFAK TASARIMLARI HAKKINDA DOĞRU KARARI VERMEK İÇİN NEREYE DANIŞMALIYIM?

Mutfak tasarımları arasından en uygun olanı seçebilmek için yoğun tecrübeye sahip Move Mimarlık ile hemen iletişime geçin!

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.