Artırılmış Gerçeklik Nedir Ve Hangi Alanlarda Kullanılır?

  • Anasayfa
  • /
  • Artırılmış Gerçeklik Nedir Ve Hangi Alanlarda Kullanılır?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Artırılmış Gerçeklik Nedir Ve Hangi Alanlarda Kullanılır?

Artırılmış Gerçeklik Nedir Ve Hangi Alanlarda Kullanılır?

Artırılmış gerçeklik, gelişmiş sistemler sayesinde mimaride sanal tasarımlar oluşturulmasını sağlayan teknolojidir. Bir yerde dekorasyon yapılırken, iç mimari çalışmaları gerçekleştirilirken ve benzeri işlerde her şeyin ilk olarak sanal bir şekilde yapılmasını sağlayan teknolojiye denir. Daha basit anlatılacak olur ise artırılmış gerçeklik, iç mimaride dekorasyon fikirlerinin 3D olarak gösterilmesini sağlayan teknolojik sistemdir. Bu teknolojik sistem sayesinde inşaat ve gayrimenkul sektöründe, iç mimaride ve dekorasyonda çok fazla avantaj sağlanıyor. Özellikle iç mimari alanında yaygın bir şekilde kullanılan artırılmış gerçeklik teknolojisi, farklı yapı tasarımları ve dekorasyonları oluşturmayı sağlıyor. Çukurambar iç mimar hizmeti kapsamında artırılmış gerçeklik kullanılması ve istenilen iç tasarımların oluşturulması mümkündür. Bu sayede bir yerin iç dekorasyonu ve tasarımı önceden 3 boyutlu olarak görülür ve tam anlamıyla istenilen çalışmalar yapılabilir.

 

Artırılmış Gerçeklik Ne İşe Yarar?

İç mimari ve benzeri alanlarda çok fazla kullanılan artırılmış gerçeklik, binaların iç tasarımları için veya inşaatlar için kullanılır. Aynı zamanda genel olarak dekorasyon çalışmalarında da kullanımı yaygındır. Bu sistem herhangi bir projenin, tasarımın ya da dekorasyonun 3D olarak gösterilmesini sağlar. Sanal bir oyun gibi düşünülebilecek artırılmış gerçeklik, mimaride yapılmak istenen şeyin önceden görülebilmesine olanak veriyor. Bu da inşaat ve iç mimaride büyük bir kolaylık sağlıyor.

 

Artırılmış Gerçeklik Nasıl Kullanılır?

Artırılmış gerçeklik tablet ve benzeri cihazlar yardımı ile kullanılır. Bunun için özel yazılım ve programlar hazırlanmıştır. Böylece üç boyutlu gerçekçi tasarımlar oluşturularak inşaat projeleri ve dekorasyonlar kolay bir şekilde hazırlanır. Bütün düzenlemeler sanal olarak önceden yapılır ve mimaride büyük bir avantaj sağlanır. Çukurambar iç mimarlık firmaları arasında yer alan bir şirket olarak bu hizmeti sizlere sunuyoruz.

 

Artırılmış Gerçeklik İle Kaliteli İç Mimari Hizmeti

Firmamız, iç mimari sektöründe uzun süreden beri faaliyet gösteriyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyoruz ve sizlere sunuyoruz. Bu sayede de gerek inşaat projeleri gerekse dekorasyon ve benzeri çalışmalar için üç boyutlu tasarımlar hazırlanabiliyor. iç mimar ihtiyaçlarınız için bizi tercih edebilir ve artırılmış gerçeklik ile kaliteli hizmet alabilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.