Antalya Klinik Dekorasyonu

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Antalya Klinik Dekorasyonu

Antalya Klinik Dekorasyonu

Antalya klinik dekorasyonu önemli konulardan bir tanesidir. Yaşam alanları kadar çalışma alanları da kullanışlı ve estetik olma açısından önem taşır. Özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren doktorlarımızın da klinikleri estetik olması gereken ortamlar arasında yer alıyor. Hem de hastaların ortama aşinalık kazanması, kendilerini rahat ve pozitif hissetmeleri gerekiyor. Dekorasyonun önem taşıdığı ortamların başında gelen klinikler hastanelerden daha küçük alanlardır. Hem bu alanda sağlık ihtiyacının giderilmesi hem de hastaların bu ortamı evi gibi benimseyebilmesi için içine çeken tasarımların yapılması gerekir. Hiç beklenmeyen bir anda hasta yoğunluğunun fazla olabileceği, sadelik ve steril olma kurallarına riayet ederek son derece şık tasarımlar yapılabilmektedir.

Antalya Klinik Dekorasyonu Renkleri

Klinik gibi ortamların dekore edilmesinde renk tercih çok önemlidir. Bir mekanın hem sıcak hem de ferah görünebilmesi için renk tercihine dikkat etmek gerekmektedir. Antalya klinik dekorasyonu yapılırken temizlik ve hijyen çağrısı yapan beyaz renge ağırlık verilmektedir. Ancak tamamen beyaz kullanıldığında da ortam göz yorucu olabilir. Hastalarda pozitif enerji yaratacak olan renklere vurgu yapılmalıdır. Bunaltıcı renkler seçmek yerine sıcak ancak baymayan renkler tercih edilmelidir. Örneğin sarı renk pozitif bir renk olmasına karşın çok fazla kullanıldığı noktada bebeklerin ağlamasına sebep olabilir. Yine kırmızı renk kan basıncını yükseltmekte ve bu sebeple kardiyak bilimlerde tercih edilmemektedir.

Antalya Klinik Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankara Klinik dekorasyonu firması Move Mimarlık klinik dekorasyonu yapılırken renklerin yanı sıra dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de eşyalar olmaktadır. Eşyaların ve mobilyaların konforlu olması çok önemlidir. Ayrıca mobilyalar temiz olmalıdır. Eşyaların uygun olan alanlara yerleştirilmesi gerekir. Mobilya renkleri de yine ortamı karanlık göstermeyecek tarzda olmalıdır.

  • Çocuklar için uyumlu olan renklere
  • Hastalıkların renkler ile olan ilgilerine
  • Ziyaretçiler ve hastalar için kullanılacak olan alanlara
  • Ortak alanları kullanacak olan her yaş grubuna
  • Işıkların ve renklerin maddeler üzerindeki etkilerine dikkat edilmelidir.

Tüm bu detaylara dikkat ederek seçimler yapılmalıdır. Klinik her yaş grubundan hastayı kucaklıyor ise tasarımlar herkese hitap edecek cinsten olmalı ve kontrast kullanımının gerekip gerekmediğine edilmelidir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.