Antalya İç Mimarlık

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Antalya İç Mimarlık

Antalya İç Mimarlık 

Antalya iç mimarlık ile mekan gereksinimleri ortadan kaldırılmaktadır. İç mimarlık mekanın ihtiyaç duyduğu noktaların belirlenmesi, renk ve aydınlatma gibi ögeleri güzel hale getirmek için vardır. Düzenlemenin yanı sıra ortamın hem işlevsel hem de estetik olması son derece önemlidir. Herhangi bir mekanın tasarlanması süreci olarak da anlamlandırabileceğimiz iç mimarlık işi alanların verimli kullanılmasına yönelik çalışmaları kapsamaktadır. Estetik ve tekniğin bir araya getirerek oluşturulduğu yapılarda ambiyans sağlamak oldukça önemlidir. İç mimarın hayal dünyasının bir sınırı yoktur ve tasarlanacak olan alanlar da aynı şekilde sınırsız olmaktadır. Bir villadan tutun, bir doktor ofisine kadar dilediğiniz alan sizler için özel olarak tasarlanır. Görsel olarak göze hitap etmekle birlikte işlevsellik olarak da bu ortamlar pek çok özellikler ile donatılır.

İç Mimarlıkta Mekan Tasarımı

Tasarım ve sonuç sürelerinin tamamı aslında bir ortam yaratmak ve görsel olarak ortama zevk kazandırmak amacı ile yapılmaktadır. İç mekan tasarımında rol oynayan pek çok kavram bulunmaktadır.

  • İşitsel faktörler

İç mimarlıkta işitsel faktör olur mu demeyin. Gürültü ve yankı gibi özellikler mekanlar için çok önemlidir. Çalışma alanlarının ses ve gürültüden uzak olması, kullanım durumuna göre yankı vb. özellikler dikkate alınmaktadır.

  • Dokunsal faktörler

Şekiller, dokular, yüzeyler vb. dokunsal faktörleri oluşturmaktadır. Kullanım alanlarına göre şekil, doku ve yüzeyin mantıklı tespiti gerekir.

  • Görsel faktörler

Biçim, ışık ve rengin oluşturduğu görsel faktörler bir mekan için her şeydir ve bir mekanın çehresini doğrudan değiştirir.

İç Mekânların Tasarlanması ve Dekorasyon Arasındaki Farklar

İç mekanların tasarlanması Antalya iç mimarlık Ankara Move İç Mimarlık tarafından yapılmaktadır. Detay ve teknik hesaplama gerektiren bir iştir. Dekorasyon ise kişisel zevklere göre yapılabilmektedir. İç mekanların tasarlanmasından sonra dekorasyon aşamasına geçilmektedir. Elbette iki kavram da kreatif ve zevk gerektirmektedir. Yaşam alanlarının ya da diğer alanların hem kullanışlı hem de görsel olarak iyileştirilmesine yardımcı olan iç mimarlar güvenli, rahat, sağlıklı ve konforlu bir ortam tasarlarlar. Sizler de yaratıcılığın güvenilir ellerine yaşam ve çalışma alanlarınızı bırakmak adına hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.