Ankara'da İç Mimar

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ankara

ANKARA DA İÇ MİMAR

Ankara da iç mimar ofisleri, home ofis çalışma stilini benimseyenler için doğru seçim yapmanın püf noktalarını belirtti. Pandeminin yaşamımıza girmesi ile birlikte çalışma alışkanlıkları da baştan sona değişti. Pandemi süresince belirli bir süreliğine evden çalışma sistemini sürdüren insanlar, pandemi sürecinin hafiflemesi ile birlikte ofislerine dönmeye başladı. Yine de büyük bir kitle hala evinden çalışmaya devam ediyor. Bu da home ofis fikrinin çok daha önemli bir yere sahip olmasına yardımcı oldu. Evden çalışanlar için uygun bir çalışma ortamının oluşturulması oldukça önemlidir. Günümüzde birçok işlem internet üzerinden tamamlanabiliyor. Özellikle masa başında çalışanlar için oldukça avantajlı olan evden çalışma yöntemi sayesinde hem yol masrafından hem de yolda geçirdiğiniz süreden büyük ölçüde tasarruf edebiliyorsunuz. Çalışan ve yönetici ayrımı olmaksızın herkes için avantajlı olan home ofis ortamını idealize etmek için alanında uzman iç dekorasyon firmaları tarafından destek almalısınız. En küçük alanın bile özgünleştirilerek bir çalışma alanına dönüştürülebilirsiniz. Bu noktada dekorasyon uzmanları, kendinizi iş yerinde gibi hissedebileceğiniz alanlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Ankara da İç Mimar Ofisleri

Ankara da iç mimar ofisleri yaşam alanlarınızı idealize edecek ofisler için bazı önerilerde bulunuyor. Evinizde home ofis oluşturmak için işe masa seçiminden başlayabilirsiniz. Home ofis denince akla ilk olarak gelen duvara doğru dönük dikdörtgen bir masadır ancak evinizde özgür olduğunuzu unutmamalısınız. Bunun için standartların dışına çıkarak kendiniz için oval şekilde bir masa tercih edebilirsiniz. Bu masanın etrafına, görmekten hoşlandığınız sanat eserlerini, tabloları, pikapları, afişleri ve çok daha fazlasını serpiştirebilirsiniz. Bu sayede mola verip etrafa baktığınızda karşınıza bir duvardan ziyade sizi gördükçe memnun edecek bir sanat eserine sahip olursunuz. Oval kesim olan masalar, güne daha pozitif başlamanıza olanak tanır. Yumuşak hatlı kesimler, kişinin enerjisini yükseltileri için çalışma esnasında da pozitif olmanıza yardımcı olur. Bir eviniz varsa, ölü alan olarak değerlendirilen her alanı çalışma masası olarak değerlendirebilirsiniz. İki kolun arasında kadar bir niş bölümü bile sizin için bir masa olabilir. Farklı ebatlardaki sandalyeler ve raf sistemleri sayesinde beklentilerinizi doğru bir şekilde karşılayabilir ve küçük alanlarda dahi mükemmel tasarımlara imza atabilirsiniz. Home ofis tasarımı yaparken ruh halinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Odanızı dağıtacak etkenlerden hızlı bir şekilde rahatsız oluyorsanız etrafınızda dikkatinizi dağıtacak objelere yer vermemelisiniz. Bu nedenle eğer dikkati çabuk dağılan biriyseniz etrafınızı koyu renklerle çevreleyen duvarlar ve mobilyalarla donatabilirsiniz. Bu alanlar için tercih edebileceğiniz renklerin başında gri, lacivert ve benzeri koyu renkler gelir. Bu renklerin içerisinde hem dikkatinizi dağıtmayacak hem de ortama estetik bir unsur katacak renkli halılar ekleyebilirsiniz.

Ankara Da İç Mimar Firmaları

Ankara da iç mimar firmaları en küçük metrekareli alanların bile çok daha estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı oluyor. Eğer eviniz yeteri kadar alan yoksa yemek masanızı dilediğiniz zaman ofis masasına dönüştürebilirsiniz. Dilediğiniz zamanda tekrar yemek masası olarak değerlendirebileceğiniz alanları dönüştürebilirsiniz. Bu sayede hem yerden tasarruf eder hem de rahat bir şekilde çalışma imkânına sahip olursunuz. Evinizde home-ofis için yeteri kadar alan yoksa alanın tamamını çalışma alanı olarak değerlendirmek zorunda değilsiniz. Salonunuzun bir köşesini dahi çalışma ortamı olarak zenginleştirebilirsiniz. Eğer şömineniz varsa, şöminenin yanına bir masa koyarak hem huzurun tadını çıkarabilir hem de çalışmanın verimini istediğiniz. Tüm bunları yaparken ihtiyacınız olan bilgi ve belgeleri de depolayabileceğiniz alanların olmasına özen göstermelisiniz. Eğer çok fazla dosya kullanmanız gerekiyorsa düşük raf sistemlerini tercih ederek depolama için gereksinim duyduğunuz alanlara sahip olabilirsiniz. Çalışırken motivasyonumuzu da düşünmek istiyorsanız daima pencereye bakan masa konumlandırması yapmalısınız. Bu sayede bunaldığınızı hissettiğiniz anda etrafa bakarak motivasyonunuzu tekrar yükseltebilir ve odanızı tekrar işinize yoğunlaştırabilirsiniz. İş yerlerinde halı ve kilim gibi unsurlar bulunmasa da evinizde oluşturacağınız çalışma alanlarında özgürlük tamamıyla sizde olacağı için yer döşemelerini tercih edebilirsiniz. Hem çalışma kablolarının gizlenmesi için hem de ortama sıcak bir hava katmak için zeminlerde halı ve kilim tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sayede evinizin konseptinden çıkmadan beklentilerinizi tam olarak karşılama fırsatına sahip olursunuz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.