Akdeniz Evleri İçin Zeytin Yeşili Tasarımlar

  • Anasayfa
  • /
  • Akdeniz Evleri İçin Zeytin Yeşili Tasarımlar
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Akdeniz Evleri İçin Zeytin Yeşili Tasarımlar

Akdeniz Evleri İçin Zeytin Yeşili Tasarımlar

Akdeniz kıyısında yer alan ülkelerde ve şehirlerde yaygın olarak gördüğümüz Akdeniz ev tasarımları, Akdeniz’in doğasından ilham alınarak yapılıyor. Bitki örtüsü ve kültürel özellikleri dikkate alınarak yapılan bu tarzdaki evleri şehir hayatına da uyarlayabilir ve Akdeniz havasını nereye giderseniz gidin yaşatabilirsiniz. İspanya, Yunanistan, Fas, İtalya başta olmak üzere pek çok Akdeniz ülkesindeki evlerde görebileceğimiz bu tarz stiliyle kendisine hayran bırakıyor diyebiliriz.

iç mimarlık firması sayesinde istediğiniz bu tarzı çok daha iyi yansıtabilecek ve Akdeniz yeşilini evin her tarafına serpiştirebileceksiniz. Stilin genel hatlarını zaten toprak, deniz ve zeytin yeşili oluşturur. Doğal ahşap yüzeyler Akdeniz tarzının vazgeçilmezidir. Mobilyada ve oturma gruplarında doğal ahşap görünümü önceliklidir. Ege usulü mavi cephe hatlarının da kullanıldığını yer yer görebilirsiniz.

iç mimarlık ofisleri içerisinde Akdeniz tarzını evinize birebir dekore edebilecek olan mimarlık ofisi, beyaz kireç badanadan ve kırmızı kiremit çatılardan da yararlanacaktır. Evi dekore ederken Akdeniz bitki örtüsünden ilham aldığı zeytin ağacını da kullanabilecek ve tasarımlara muhakkak zeytin yeşilini ekleyecektir. Bunun dışında çam ağacı, palmiye ağaçları gibi bitkiler de kullanılabilir.

Renkli cam zeminler ve pişmiş toprak da Akdeniz stilinin önemli parçaları arasındadır diyebiliriz. Rustik detaylara önem veren mimarlık ofisi sade ve mütevazi bir Akdeniz tasarımı oluştururken bir yandan da şıklığı ile çarpıcı tasarımlar ortaya çıkaracaktır. Böylece Akdeniz ikliminden uzak olsanız bile bu iklimin sıcaklığını ve samimiyetini evinizde hissedebilecek, misafirlerinize de bu sıcaklığı hissettirebileceksiniz.

Ankara iç mimar tavsiye edilen ofisleri ziyaret ederek Akdeniz stili örneklerine bakabilir ve daha önce bu tarzı çalışmış iç mimarlar ile anlaşabilirsiniz. Evinizde ağır ve klasiğe kaçan bir hava mı yoksa daha samimi ve modern çizgiler mi istediğinizi belirleyerek kendi Akdeniz stilinizi oluşturabilirsiniz. Hayalinizdeki dizaynı sizin için yaratacak olan iç mimarlar sayesinde evinizin yeni haline siz de şaşıracak ve stilinizi tam olarak yansıttığınızı düşünüyorsanız evinizde çok daha huzurlu bir şekilde yaşayacaksınız diyebiliriz. Bu nedenle vakit kaybetmeden iç mimarlık firmalarıyla anlaşmalısınız.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.