Açık Alan İlhamı

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Açık Alan İlhamı

Günümüzde yaşam alanlarına verilen değerin artmasıyla iç mimarlık çalışmalarının önemin de hayli artmıştır. Birçok yaşam ve çalışma alanında dekoratif tasarım işlemleri yürütülmektedir.

Açık Alan İlhamı

Günümüzde yaşam alanlarına verilen değerin artmasıyla iç mimarlık çalışmalarının önemin de hayli artmıştır. Birçok yaşam ve çalışma alanında dekoratif tasarım işlemleri yürütülmektedir. Özellikle son zamanlarda korana virüsün insanları evlerine hapsetmesi nedeniyle ciddi manada evlerin insanlar için birçok özelliğe sahip olması gerektiği anlaşılmıştır. Doğadan uzak bir yaşam süren insan için beton duvarların arasında yaşamak psikolojik olarak büyük bir baskı haline gelmiştir. Bu baskının bertaraf edilebilmesi için açık alan ilhamı barındıran çeşitli tasarımlar tercih edilmektedir. Bu süreçte balkonlu veya teraslı binaların tercih edilmesindeki en büyük etken budur. Açık alanı bulunmayan bulunsa da belli bir mimari dekorasyon yapılması gereken alanlarda profesyonel yardım almak gerekmektedir. Öne çıkan Sinpaş Altın kuleler, merdiven şeklinde inen balkonlarında çeşitli açık alan uygulamalarını barındırarak evlere adeta doğayı getirmektedir.

Doğal Yaşam Alanına Dönüşen Evler

Gelişen iç mimarlık teknikleri ile beraber yaşam alanlarınızın doğa ile bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. Balkonlarını da hobi alanlarınıza veya teras aranıza veya salonlarınıza  bitki köşeleri yaparak çok modern ve doğadan bir parçaymışçasına alanlar oluşturabilirsiniz. Bu sayede yaşam alanlarının kalitesini arttırabilirsiniz. Movie iç mimarlık firmasının YDA Plaza, Sinpaş Altın kuleler gibi prestijli projelerdeki tasarımlarını inceleye bilmeniz mümkündür. Move Mimarlık farklı olarak ortaya balkon ve teraslarda doğal yaşam alanları çıkarmaktadır. Şık tasarım saksılar ile iç mekan veya dış mekan bitkilerini yaşam alanlarında kazandırmakla bu sayede kapalı alanları insan üzerinde oluşturmuş olduğu olumsuz etkilerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Birçok farklı iç mekan bitkisi ve bu bitkilerin konuşlandırılan bilmesi için özel tasarım saksılar ve duvar aksesuarları kullanılabilir.

Duvar Saksılarıyla Bitki Duvarları Oluşturmak

Dikey olarak üst üste koyulabilen modern saksılar ile bitki duvarları oluşturabilmek mümkündür. Bu sayede özellikle Amerikan mutfak tarzı alanlarda mutfak ile salonu bitkiler kullanılarak ayırabilirsiniz. Hem şık bir görünüm sağlanabilir hem de ortamın havasını bitkiler sayesinde temizleyebilirsiniz. Yalnızca evlerde kullanılmayan bu teknik aynı zamanda ofislerde otellerde ve daha birçok ticari alanda müşterilerin ilgisini çekmek için kullanılmaktadır. Prestijli iç mimarlık uygulamaları arasında yer alıp Move Mimarlık tarafından birçok farklı üst yapı projesinde özgün tasarımlarıyla kullanılmıştır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.