2020 İç Mimarlık Trendleri

  • Anasayfa
  • /
  • 2020 İç Mimarlık Trendleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
2020 İç Mimarlık Trendleri

2020 İç Mimarlık Trendleri

Oldukça renkli bir meslek olan ic mimarlık sınır tanımaması ile de bilinmektedir. Uçsuz bucaksız bir hayal dünyasının ürünü olan tasarımlar ile en küçük ortamlar dahi büyük görünebilir, en renksiz ortamlar dahi canlılık kazanabilir. Aslına bakılırsa ic mimar bir çılgındır. Denemekten zevk alır ve özgün tasarımlara imza atar. Kendilerine bu tasarımda asla kısıtlandırmayan meslek sahipleri, isterseniz sade, isterseniz şık, isterseniz de rengarenk mekanlar ile sizleri baş başa bırakır.

Ankara ic mimarlık firmalarının başında gelen Move Mimarlık huzur verici ve şık tasarımları ile dikkat çekmektedir. Mimarlıkta da trendler vardır ve bu trendler her yıl değişkenlik göstermelidir. Bu sebeple firmaların da sürekli olarak kendilerini güncellemesi ve yeni trendleri takip etmesi profesyonelliğinin bir simgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Portföylerine bir yenisini ekleyen firmalar ise çok küçük alanlarda dahi mükemmel sonuçlar çıkararak ortamı olduğundan kat be kat geniş gösteriyor.

2020 Yılı Trendi Bakır ve Altın Renkler

Çayyolu ic mimarlık hizmeti veren Move Mimarlık tarafından da görücüye çıkan trendler yakinen takip edilmekte ve projeler bu doğrultuda hazırlanmaktadır. Çukurambar ic mimarlık ve Ankara’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi global düzeyde de 2020 yılında altın çağ yaşanmaktadır. Altın ile birlikte bakır kaplamaları da ev ve iş yeri dekorasyonu gibi çeşitli alanlarda görmek mümkün olacaktır. Bilindiği gibi son yıllarda eskiye dönüş vardır ve eskitme eşyaların modası hiçbir zaman geçmemektedir. Geçtiğimiz yılın vurgusu olan naturel anlayış bu yıl altın ve bakır renkler ile yer değiştirmiş durumdadır.

Geçtiğimiz yıl özellikle kahverengi ve yeşil renklere çok fazla rastlanıyordu. Bu yıl da yeşil renk etkisini göstermeye devam edecektir. Ancak iç mekanların tasarımında ic mimarlık ofisi çalışanı olan iç mimarlar tarafından eskitme formda olan eşyalar ön plana çıkarılmaktadır. Ayrıca iç dekorasyonda yeşil küçük ağaçlar ve saksı çiçeklerine rastlamak mümkündür. Duvarlarda ise hareketlilik söz konusu oluyor. Şayet mobilyalar ve iç dekorasyonda kullanılan objeler oldukça sade olursa, bu durumda ortama hareketlilik katmak için duvarlar renklendirilecek ve daha hareketli olarak tasarlanacaktır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.